SPECIFIKACIJA
1. Skaitmeninius duomenis į FTP serverį reikia siųsti panaudojant bet kurį FTP klientą (FileZilla, TotalCommander ir pan.) arba pasyviu režimu nustatytą interneto naršyklę.

2. Prieiga prie FTP serverio galima tik užsiregistravus ir prisijungus prie www.netprint.lt svetainės. Prisijungimo prie svetainės www.netprint.lt duomenys yra tie patys kaip ir prisijungimo prie FTP serverio. FTP paskyra aktyvuojama per 15 minučių nuo registracijos patvirtinimo ir nuorodos į elektroninį paštą nurodytą, registracijos svetainėje metu, gavimo. Daugiau informacijos skiltyje „Failų siuntimas“.

3. Failų pavadinimai:

a) negalima naudoti lietuviškų rašmenų bei specialiųjų ženklų (*&^ ir t.t.).

4. Failus siųsti tik PDF formate. PDF failus paruošti pagal ISO standartą, atsižvelgiant į popieriaus rūšį – ISOcoated arba ISOuncoated. Svarbu, kad failai kliento kompiuteryje būtų atkurti pagal ICC profilius.

5. Paruoštas PDF failas turi būti:

a) sudėtinis (ne išskaidytas),

b) atlikta galutinė teksto korektūra,

c) tokiu pat būdu sukurtas vienam pavadinimui, vienodai išlygiuotas iš abiejų pusių ir tokio pat formato,

d) turėti visus šriftus (embedded) arba kursyvą,

e) plonas linijas ir smulkius grafinius elementus sukurti viena spalva,

f) minimalus spausdinto teksto viena spalva, vieno pjūvio elementams, laipsnis – 5 taškai, dviejų pjūvių elementams – 7 taškai. Minimalus spausdinto teksto keliomis spalvomis, vieno pjūvio elementams – 8 taškai, dviejų pjūvių elementams – 10 taškų,

g) neleistina kurti juodos spalvos tekstą iš keturių spalvų (dažnai pasitaikanti klaida: juoda iš RGB yra pakeičiama keturiomis spalvomis, o ne tik juoda). Norėdami pasiekti didesnį spalvų intensyvumą dideliuose vientisos juodos spalvos plotuose, galite pridėti 50% žydros arba naudoti juodą spalvą suskaidytą santykiu C: 50% M: 40% Y: 40% K: 100% ,

h) atkreipti dėmesį į atitinkamą išlygiavimą,

i) turėti skyriais sujungtus puslapius (nesiųsti kiekvieno puslapio atskirai),

j) turėti tuščius puslapius, jeigu tokie yra leidinyje,

k) turinys išlygiuotas į lapo vidurį,

l) dvipusiuose darbuose grafikos orientacija turi atitikti galutinį rezultatą – kairysis puslapis prie dešiniojo; viršus prie apačios.

6. PDF failai negali:

a) turėti dviejų naudmenų viename PDF puslapyje

b) turėti informacijos apie rastro kampą

c) turi būti sukurti OPI serveriui.

7. Nuotraukų skiriamoji geba skaitmeniniams failams turi būti nuo 220 iki 300 dpi.

8. Visi grafiniai elementai turi būti sutalpinti CMYK erdvėje. Darbas paruoštas RGB arba kitoje spalvų sistemoje rastrinio proceso metu bus automatiškai konvertuojamas į CMYK. To pasekmėje atsižvelgiant į projektą ir lūkesčius gali atsirasti daug spalvų skirtumų (išblukusi ir neįdomi spalva). Todėl svarbu projektavimo, o ne spausdinimo stadijoje RGB pakeisti į CMYK. Spaustuvė nėra atsakinga už įvykusius spalvos pakitimus susidarius automatiško konvertavimo į CMYK metu.

9. Visos papildomos spalvos, pvz. Panton sistema arba Spot Color, turi būti pakeistos į CMYK. Neįprastiems darbams, pavyzdžiui naudojant papildomas spalvas, patikrinimui ir individualiems nustatymams būtina pristatyti bandomąjį PDF failą.

10. Failus nespalvotam spausdinimui pakeisti į grayscale.

11. Naudojame šią rastrų liniatūrą:

a) dengtam popieriui 175 lpi arba 200 lpi

b) ofsetiniam popieriui 150 lpi

12. Darbe (projekte) nuo pjovimo linijos reikia numatyti nuo 2 iki 5 mm užlaidas kiekvienoje pusėje, užlaidos iš visų pusių turėtų būti vienodo dydžio. Neleistina pjovimo linija nustatyti užlaidoje.

13.Svarbu, kad tekstas arba grafiniai elementai nebūtų arčiau nei 3 mm (rekomenduojama 4 mm) nuo pjovimo linijos.

14. Rengiant projektus prašome saikingai naudoti šiuos efektus: lęšius (lens), šešėlius, skaidrumą. Šie elementai labai dažnai po rasterizacijos proceso sukuria nepageidautinus efektus, pvz. neplanuotą šešėlio spalvą, skaidraus vaizdo „dingimą“, o blogiausiu atveju visišką projekto „subyrėjimą“.

Jeigu vis dėlto naudojate aukščiau išvardytus efektus, tuomet prieš išsiųsdami failą visus objektus su efektais pakeiskite į CMYK 300 dpi rastrą, tai pagerins ne tik išvaizdą, bet taip pat sumažins ir suprastins galutinį failą.
SVARBU: Interneto spaustuvė netprint.lt bendradarbiauja su reklamos ir poligrafijos sričių firmomis. Todėl mes tikimės, kad mums siunčiami failai pagal poligrafijos meną yra paruošti spausdinimui. Todėl nedarome pataisų  ir neesame įpareigoti techniniu atžvilgiu tikrinti mums atsiųstus failus. Prieš išsiunčiant failus prašome juos tiksliai patikrinti. Skundai dėl techninių klaidų nepriimami.