TECHNINĖ INFORMACIJA REIKALINGA FAILŲ SIUNTIMUI


1.      Prieiga prie FTP serverio priskiriama automatiškai užsiregistravus svetainėje: www.netprint.lt

2.      Prie serverio prisijungti galima praėjus 15 minučių nuo registracijos patvirtinimo, nuorodos pagalba, kurią gausite elektroniniu paštu, nurodytu registracijos metu.

3.      Duomenys reikalingi prisijungimui prie serverio (vardas ir slaptažodis) yra identiški su vartotojo vardu ir slaptažodžiu naudojamais svetainėje www.netprint.lt.

4.      FTP serverio adresas: ftp.netprint.lt

5.      Failai siunčiami į FTP serverį privalo atitikti taisykles, nurodytas skyriuje Failų specifikacija.

6.      Norėdami failus siųsti į FTP serverį Jūs galite pasinaudoti interneto naršykle (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, arba bet kuriuo FTP klientu (Total Commander, FileZilla). Naudojant Google Chrome naršyklę failų į FTP serverį siųsti negalite).

7.      Kiekvienas FTP serverio vartotojas turi privačią disko erdvę prieinamą tik sau, ir www.netprint.lt svetainės operatoriams. Tai reiškia, kad vartotojas turi prieigą tik prie savo failų ir pirmą kartą prisijungęs nematys jokių failų. Savo privačioje disko erdvėje Jūs galite siųsti failus, kurti katalogus, mažesnės apimties katalogus. Išsiuntęs failus vartotojas neturi įgaliojimų perrašyti (siųsti failus tuo pačiu pavadinimu ir tuo pačiu formatu), pakeisti pavadinimą ar ištrinti. Bet koks bandymas ištrinti, pakeisti pavadinimą arba perrašyti failą baigsis nesėkmingai, FTP serveris praneš informaciją apie atsiradusią klaidą. Kiekvieną pataisytą failą (naują failą) reikia išsiųsti nauju pavadinimu, pageidautina prie failo pavadinimo pridėti sukūrimo datą/valandą.

8.      Failų siuntimas FTP kliento pagalba - FileZilla (rekomenduojama):

- naujausią nemokamos programos versiją galima rasti čia: http://filezilla-project.org/download.php?type=client (į savo diską turite atsisiųsti atitinkamą operacinės sistemos versiją ir ją įdiegti, pvz. Windows sistemai reikalingas .exe failas).


9.      Failų siuntimas panaudojant interneto naršyklę "Mozilla Firefox":

- naujausią naršyklės versiją galima rasti čia: http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/ (jums reikia atsisiųsti į diską ir ją įdiegti)

- patogiam ir veiksmingam failų siuntimui Mozilla pagalba reikalingas FireFTP įskiepas, kurį rasite čia: http://fireftp.mozdev.org/ (jeigu naudojatės Mozilla Firefox, tuomet spustelėkite nuorodą „Atsisiųsti“).


10.  Failų siuntimas panaudojant interneto naršyklę "Internet Explorer":

- naršyklė prieinama bet kokiai "Windows" operacinei sistemai.